• 1
  • 2
  • 3
  • 4
 
 
 
 
 

Konkursy 2018

Zwierzynalia dla miłośników sztuki

W czasie tegorocznej edycji ZWIERZYNALII będzie niezwykła gratka dla miłośników sztuki.
Swoje prace wystawią dwie niesamowite artystki Pani Irena Izabela Imańska i  Pani Maria Ostrowska a także  malująca amatorsko, miłośniczka zwierząt Barbara Święcicka.

   


Irena Izabela Imańska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Filia w Katowicach i w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie zajmuje się edukacją artystyczną dzieci , młodzieży i dorosłych. Od 2007 roku współpracuje z instytucją Muzeum Przyszłości w Berlinie i od 2016 roku z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Prezentowała prace artystyczne w wielu miejscach w Polsce i zagranicą oraz internecie.
Swój cykl prac prezentowanych na Zwierzynaliach Pani Irena nazwała "Kosmorealny kot i pies"

Maria Ostrowska ur 28 marca1958r. w Jeleniej Górze. Absolwentka wydziału artystyczno-pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego. Studiowała malarstwo pod kierunkiem Alfreda Biedrawy. Wieloletni nauczyciel i dyrektor placówki oświatowej. Organizatorka i pomysłodawczyni wielu inicjatyw o charakterze artystycznym dla dzieci i młodzieży. Autorka pracy malarskiej będącej motywem przewodnim XI edycji konkursu „ I Colori Della Vita” we Włoszech – Scuola „Angeli di San Giuliano”. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie nagradzana Nagrodą Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Chorzowa.
W roku 2008 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej a w roku 2011 otrzymała Tytuł Profesora Oświaty oraz Medal Kurta Aldera.
Wystawy malarskie:
1989r. – „Mistrzowie i uczniowie” Cieszyn
1990r. - Wystawa malarska - Centrum Kultury w Makowie Podhalanskim
1990r. – Wystawa malarska - Dom Kultury – Tychy
1992r. – Wystawa poplenerowa – Budapeszt
1996r, 1997r, 1998r – Wystawy malarskie „Chodź pomaluję Ci Świat”- MDK Chorzów

Towarzyszyć Pani Marii będzie:
Barbara Święcicka ur 01 luty 1953r. w Białogardzie. Sztuką zajmuje się amatorsko. Od najmłodszych lat malarstwo i rysunek były ogromną pasją Pani Barbary. W latach 1971 -72 pracowała w Hucie Szkła Kryształowego w Piechowicach „Julia” w charakterze szlifiera kryształów, a jej autorskie prace cieszyły się wielkim uznaniem. Swoje prace tworzy prosto z duszy. Jej obrazy cechują naturalna wrażliwość postrzegania świata , prostota formy oraz emocjonalna symbolika.
Tytuł cyklu: "ZWIERZĘTA"

Organizatorzy

Kto to wszystko organizuje?...